Akrobaci perfekte në futboll (VIDEO)
Gjithçka ka ndodhur në kampionatin italian të U-21 nga ku sulmuesi Senegalez i ekipitFiorentinas ka shënuar një gol të mrekullueshëm të cilët në ditët e sotme rrallë realizohen nga lojtarë të njohur.

Sulmuesi Babacar ka shënuar golin e barazimit ndërmjet ekipit të Sassuolos dhe vendasve të Fiorentinas.

Babacar ishte ideatori edhe i dy golave të tjerë duke u bërë edhe njeriu i ndeshjes dhe duke bërë që Mihajlovic trajneri i Fiorentinas të mendojë për ta thirrur atë tek ekipi kryesor.

Një krosim që i vjen Babacar nga krahu i majtë e bën atë ta kontrollojë topin shumë mirë dhe të kalojë një mbrojtës dhe më pas të shënojë me një akrobaci të mrekullueshme. /albeu.com/


Shikoni golin:

Shtuar më 25/10/2011, ora 18:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori