Arsenali fiton Superkupën e Anglisë, mposht me penallti Liverpoolin (VIDEO)
rsenali ka triumfuar përballë Liverpoolit falë ekzekutimit të penalltive në Superkupën e Anglisë.

Ndeshja në kohën e rregullt u mbyll me rezultat të barabartë 1:1.

Në pjesën e parë realizoi Pierre Emerick-Aubameyang (12’) një gol mjaft të bukur dhe më pas skuadra e Arteta pothuajse neutralizoi gjithçka në repartin defanziv.

Një moment shpërqëndrimi kushtoi Arsenalit, kur Takumi Minamino (73’) barazoi rezultatin, që doli të ishte rezultati final i takimit.

penallti më të saktë u treguan skuadra londineze, që triumfoi me rezultat 5:4, pasi Brewster i Liverpooli goditi transversalën.

Kjo ishte hera e 16-të që Arsenali fiton trofeun e ‘Community Shield’.
Shtuar më 29/08/2020, ora 19:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori