Arsenali vazhdon me rezultatet pozitive, mposht Southampton (VIDEO)
Skuadra e drejtuar nga Mikel Arteta ka mundur klubin e Southampton me rezultatin 3-1.

Southampton para disa ditësh eliminojë nga FA Cup kampionin aktual të kësaj gare, Arsenalin.

Duket se ndeshja e sotme ishte një lloj ‘hakmarrje’ nga Arteta dhe klubi tij, ku fituan 3-1.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Armstrong për Southampton, ndërsa Nicolas Pepe, Bukayo Saka dhe Alexandre Lacazette shënuan golat për Gunners.

Me këtë fitore, Arsenali ngritet në pozitën e tetë dhe është vetëm 5 pikë larg zonës së top 4-shës.
Shtuar më 26/01/2021, ora 23:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori