Atalanta regjistron fitoren më të thellë në histori duke i shkaktuar Torinos humbjen më të thellë në shtëpi (VIDEO)
Atalanta është treguar sonte e pa mëshirshme ndaj Torinos, duke e mposhtur me rezultat 0-7.

Ndeshja e zhvilluar në Serie A do të mbahet gjatë në mend në klubin e Torinos, pasi në fushën e vet u mposht trupërisht për herë të parë në histori dhe Atalante shënon fitoren më të thellë në histori.

Atalanta e ka arsyetuar mese miri sonte, se pse qëndron në mesin e katër klubeve më të mira italianë në këtë sezon, duke e lënë mbrapa Romën dhe Milanin.

Pas kësaj fitoreje Atalanta mban pozitën e katër me 38 pikë, kurse Torino është 8-ta me 27 pikë.
Shtuar më 25/01/2020, ora 23:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori