Bayern dhe Leipzig bëjnë detyrën, Dortmund bie në shtëpi (VIDEO)Kanë përfunduar 5 sfidat e Bundesligës gjermane.

Supriza ka ndodhur në “Signal Iduna Park” ku Dortmundi është mundur në shtëpi 1-2 nga Këlni.

Bajerni i Mynihut ka mundur në transfertë Shtutgartin me rezultatin 1-3, duke vijuar rezultatet pozitive dhe duke mbajtur kreun e klasifikimit.

Lajpcigu ka mundur 2-1 Arminia Bielefeld.

Augsburgu ka barazuar 1-1 me Frajburgun dhe një barazim spektakolar 3-3 ka ndodhur në sfifdën ndaj Union Berlinit dhe Frankfurtit.


DORTMUND 1-2 KËLN

Hazard 74’/ Skiri 9’, 60’
LAJPCIG 2-1 ARMINIA BIELEFELD

Anxhelino 29’, Nkunku 47’ / Klos 76’

AUGSBURG 1-1 FRAJBURG

Vargas 80’ / Grifo 64’

UNION BERLIN 3-3 FRANKFURT

Andrik 2’, Kruse (Penallti) 6’, 82’ / Andre Silva 27’, 37’, Dost 79’
Shtuar më 28/11/2020, ora 17:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori