Barcelona shquhet për "Tiki-Takan", shikoni se çfarë goli realizojnë këta djemlosha (VIDEO)


Barcelona mbahet për stilin e saj të famshëm "Tiki-Taka", duke i bërë kundërshtarët si leckë.

Kjo gjë po trashëgohet edhe te skuadrat e vogël e moshave U-11, pasi duan që t'i mësojnë që të vegjë me këtë sistem.

Në një aksion ata të kujtojnë skuadrën e para të Barcelonës duke kombinuar me njëri-tjetrin dhe duke shënuar me portë të boshatisur. /albeu.com/
Shtuar më 10/09/2018, ora 17:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori