Basel-Schalke, protesta e veçantë e Greenpeace (FOTO-VIDEO)

Ndeshja Basel-Schalke 04, e vlefshme për fazën e grupeve të Champions League, u ndërpre për pak disa minuta pasi sapo kishte filluar për shkak të një proteste që nuk e ndeshim shpesh në fushat e futbollit.

Aktivistë të Greenpeace kishin mundur të futeshin në taracën e stadiunit "St.Jacob Park" nga ku përveçse hodhën një pankartë ku i kërkonin gjigandit rus të gazit "Gazprom" të hiqte dorë nga Arktika.

Ndeshja rifilloi sapo në stadiumin helevet, ku ndodhej edhe presidenti i UEFA-s Michel Platini, u vendos rendi.

Kujtojmë që "Gazprom" është sponsor i Schalke 04 dhe i disa klubeve të tjerë në Gjermani dhe jo vetëm. /albeu.com/Shtuar më 02/10/2013, ora 10:34
Ndeshja e fundit
10/05/2014, ora 15:00
Ndeshja e rradhës
Nuk ka ndeshje!
Vizito faqen e FC Schalke 04 në Albeu
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori