Bayern shkatërron Koln-in, Dortmundi turpëron Leverkusenin (VIDEO)
Bayerni hipotekon titullin kampion në Bundesligë. Skuadra e Carlo Ancelotti ka fituar me lehtësi 3-0 në transfertën e vështirë në letër ndaj Koln-it.

Golat e Javi Martinez, Bernat dhe Ribery ishin të mjaftueshëm për t'i ngjitur bavarezët në krye me 56 pikë, 7 më shumës e vendi i dytë që mbahet nga Leipzig.

Dortmundi ndërkohë ka fituar në shifra shumë të thella 5-2 ndaj Leverkusenit. Aubameyang ishte protagonist me 2 gola të shënuar, ndërkohë që Dembele, Pulisic, Schurle dhe Guerreiro ishin shënuesit e tjerë./albeu.com/

Shtuar më 04/03/2017, ora 17:23
Tage: goli
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori