Bayerni s'e lëshon kreun, Schalke fundos Borussian (VIDEO)


Pasi mori kreun e rënditjes në Bundesligë Bayern Munchen nuk ka ndermend ta lëshojë më. Pas fitores 4-0 kundër Paderborn djemtë e Pep Guardiolës mposhtën sot në transfertë Kolnin.

Një gol i Mario Gotzes në minutën e 19 dhe autogoli i Halfar në minutën e 66 të ndeshjes i mjaftuan Bayernit të merrte tre pikët dhe të shkojë në kuotën e 14 pikëve në krye të tabelës pas 6 javësh kampionat.

Në takimet e tjera bie në sy fitorja 2-1 e Schalke 04 përballë Borussia Dortmund që vazhdon krizën e rezultateve dhe fitorja 1-2 e Borussia Munchengladbah në fushën e Paderborn. Për këta të fundit u aktivizua edhe shqipari Alban Meha, i cili luajti 10 minutat e para pas një dëmtimi të rëndë. /albeu.com/

Ja rezultatet e mesditës së sotme në Bundesliga:

Koln 0 - 2 Bayern Munich
Freiburg 0 - 0 Bayer Leverkusen
Paderborn 1 - 2 Borussia Monchengladbach
Schalke 04 2 - 1 Borussia Dortmund
Stuttgart 1 - 0 Hannover 96
Shtuar më 27/09/2014, ora 17:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori