Bayerni "shuplakë" Hamburgut (VIDEO)
Bayerni i ka dhënë një "shuplakë" Hamburgut në fushën e këtyre të fundit, dhe ka siguruar kualifikimin për mëtej.

Nuk kishte asnjë problem për bavarezët nga fillimi i takimit, teksa Shaqiri startoi në këtë sfidë.

Serinë e golave e hapi sulmuesi kroat, Mario Mandzukic pas 22 minutash lojë, teksa në minutën e 26-të ishte Dante ai që e dyfishoi atë për rezultatin e pjesës së parë prej 2-0.

Në pjesën e dytë ishte Arjen Robben ai që shënoi në minutën e 54, teksa dilemat përfundimisht i vulosi Mandzukic me dy gola “ekspres” në minutat 74 dhe 76.

Me këtë fitore të thellë Bayerni kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë, apo DFB Pokal. /albeu.com/
Shtuar më 12/02/2014, ora 23:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori