Benzema gol "alla" Van Basten (VIDEO)
Goli i Karim Benzemas kunder Osasunës, në ndeshjen e fundit të madrilenëve në fushën e Osasunës këtë të shtunë, ndeshje që përfundoi me rezultatin 1-5 për të besuarit e Jose Mourinho, të kujton golin e hollandezit fluturues Marco Van Basten-it në Europianin 1988 përballë ish Bashkimit Sovjetik.

Benzema shënoi që në minutën e 6-të të takimit pas një krosimi të gjatë dhe diagonal me portën realizoi një supr gol, ndoshta më të bukurin e këtij viti në Primera Division. /albeu.com/

Le tas hijojmë dhe një herë së bashku perlën e francezit:

Shtuar më 02/04/2012, ora 15:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori