Boksieri meksikan shpallet kampione duke e lënë kundërshtarin pa ndjenja (VIDEO)
Boksieri 30-vjeçar meksikan, Oscar Valdez, ka rrëmbyer titullin kampion bote në peshën "super featherweight" (pesha 57-59kg), pas fitores me "KO" në raundin e 10-të ndaj patriotit të tij Miguel Berchelt.

Sfida mes dy boksierëve meksikanë u zhvillua në Las Vegas.

Për Valdez ky është triumfi numër 29 në karrierë, ku nuk ka asnjë humbje, ndërsa për Berchelt, 29 vjeç, kjo ishte humbja e parë pas 37 fitoresh dhe dy duelesh pa rezultat.
Shtuar më 22/02/2021, ora 11:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori