Bournemouth përmbys Arsenalin, Top-çinjtë humbasin tri pikë të arta (VIDEO)

Bournemouth ka surprizuar Arsenalin në "Vitality Stadium" duke e mposhtur 2-1 në javën e 23-të të Premier Leagues angleze.

vazhdon ecuria negative e Arsenalit në Premier League, pas dy barazimeve radhazi, Top-çinjtë përmbysen këtë herë nga Bournemouth me shifrat 2-1.

Të tre golat u shënuan në pjesën e dytë, ku të parët në epërsi kaluan londinezët përmes Hector Bellerin në minutën e 52’-të.

Vendasit, nuk u dorëzuan, duke përmbysur gjithçka. Callum Wilson barazoi 1-1 në minutën e 70’-të, kurse golin e tri pikëve dhe për e realizoi Jordon Ibe 74’-të, duke ia thelluar krizën ekipit të Arsene Wenger.

Pas kësaj humbje, Arsenali mbetet në pozitën e gjashtë me 39 pikë të grumbulluara, kurse Bournemouth në atë të 13 me 24 pikë. /albeu.com/
Shtuar më 14/01/2018, ora 16:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori