Bundesliga: Humbet Roshi, fiton Kapllani (VIDEO)
Bundesliga
Sapo u mbyllen 5 ndeshje te Bundesliges gjermane. Ndeshjet e ores 15.30 i dhuruan fitore me rendesi te madhe per Stuttgart qe shkaterroi 4-1 Freiburg, Mainz 05 shkaterroi 4-0 Kaiserlautern dhe Hoffenhaim qe mposhti Wolfsburgun ne shtepine e ketyre te fundit me reyultatin 1-2.

Nderkohe qe Koln i Odise Roshit u mund ne shtepi 0-2. Shqiptari ka qene ne fushe per 90 minuta por pa mundur te ndihmoje skuadren e tij.

Nga ana tjeter, Augsburgu i Kapllanit arriti te marre nje fitore me shume vlere perballe Hertha Berlin me rezultatin 3-0. /albeu.com/

Ja rezultatet e plota:

FC Cologne 0 - 2 Bayer Leverkusen
Augsburg 3 - 0 Hertha BSC
Mainz 4 - 0 Kaiserslautern
Stuttgart 4 - 1 Freiburg
Wolfsburg 1 - 2 HoffenheimShtuar më 25/02/2012, ora 17:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori