Burgosen tre lojtarë pakistanezë të kriketit për trukim ndeshjesh (VIDEO)
Lajmi për burgosjen e tre lojtarëve pakistanezë të kriketit në Britani është pritur me përshëndetje dhe gëzim nga mediat e vendit të tyre. Salman Butt, Mohammad Asif dhe Mohammad Amir u shpallën fajtorë nga një gjykatë në Londër për trukim të ndeshjeve.

E përditshmja pakistaneze, “The News” shkruan se lojtarët e bënë të verbuar nga egoja për para. Të tre lojtarët duken se i kanë dhënë lamtumirën e përjetëshme sportit të kriketit. /albeu.com/Shtuar më 05/11/2011, ora 18:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori