E FUNDIT/ Sherr mes uniformave blu, shkarkohen 2 shefa të policisë rrugore
Bylis befason Laçin, Teuta fiton në frymën e fundit (VIDEO)

Goli i Bruno Ditës

Posted by Panorama Sport on 2016-02-21
Java e 22-të e Superligës ka dhuruar një supriz që në ndeshjet e para. Laçi me synime për të zënë një vend në Europë për sezonin e ardhshëm ka pësuar një humbje shokuese në shtëpi 0-1 ndaj Bylisit.

Heroi i miqve ishte Bilali, i cili shfrytëzon më së miri një pasim të ardhur në zonë nga Izuçuku. Surprizat mundtë kishin vijuar edhe në ndeshjen Teuta-Tërbuni, por vendasit shokuan miqtë në sekondat e fundit duke shënuar golin e avantazhit për rezultatin 2-1.

Dita i dhuroi avantazhitn ekipit të Maganit në minutën e 34-të, por skuadra e Gjonit barazoi gjithçka në minutën e Karakaçin në minutën e 75-të. Gjithsesi në sekondat e fundit Dita shënoi një gol me shumë vlera për ekipin e Maganit. /albeu.com/
Shtuar më 21/02/2016, ora 15:58