Çekia surprizon Holandën në minutën e fundit (VIDEO)
Pëlqej
Holanda i ka nisur shumë keq eliminatoret e "Euro 2016" pasi është mposhtur nga Çekia me rezultatin 2-1.

Vendasit gjetën golin e avantazhit në minutën e 22 me Dockal.

Në pjesën pat një iluzion se "tulipanët" do të kthenin ndeshjen pasi barazuar shumë shpejt me de Vrij (55').

Por, çekët treguan se janë një kockë e fortë duke shënuar gol në minutën e 91 me Pilar.

Goli në minutën e fundit erdhi sipasojë e një super gafë të mbrojtësit holandez.

Tronditje të fortë mori edhe Turqia duke u mundur 3-0 nga Islanda.

Grupi A që në start e nisi me surpriza, a do të këmi surpriza në rënditjen përfundimtare?! Të presim dhe të shohim. /albeu.com/


Shtuar më 09/09/2014, ora 22:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori