Champions kujton Busquets, shijoni driblimet magjike të mesfushorit (VIDEO)
Sergio Busquets ka qenë një prej lojtarëve më të vlerësuar nga trajnerët e Barcelonës.

Pavarësisht se tifozët lidhen më shumë se me futbollistët që tundin rrjetën e kundërshtarit, rëndësia e mesfushorit nga Sabadelli është po kaq jetike për katalanasit.

Nëpërmjet një video të shpërndarë nga “UEFA Champions League” tregohet gjithë klasi i Busquets.

Me qetësinë dhe gjenialitetin që e karakterizion, futbollisti i Barcelonës arrin që të dalë lehtësisht nga situatat e vështira.

Në momentin që kundërshtarit i ushtrojnë presion të madh për t’i rrëmbyer topin, thuajse asnjëherë nuk shohim një largim të topit vetëm për të mos e rrezikuar në këmbët e tij. Për Busquets e ka gjithmonë një zgjidhje, që rezulton si mashtruese për kundërshtarët.
Shtuar më 12/02/2021, ora 18:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori