Chelsea fiton minimalisht ndaj BATE Borisov (VIDEO)
Chelsea ka mposhtur në shtëpi BATE Borisovin duke bërë kështu një hap të madh për t’u kualifikuar për në fazën tjetër të UEFA Europa League.

Që nga fillimi i pjesës së parë Chelsea ishte një skuadër më sulmuese dhe sulmoi më shumë në drejtim të portës kundërshtare.

Por rezultati përfundoi i barabartë me sifrat 0-0.

Pjesa e dytë prapë ishte më e mirë për Chelsean dhe ata arrin që të kalojnë shpejt në epërsi.

Ishte Olivier Giroud që gjen rrjetën pas disa ndeshjeve për të kaluar në epërsi londinezët.

Pas kësaj fitoreje Chelsea renditet në vendin e 1 me 12 pikë. /albeu.com/
Shtuar më 08/11/2018, ora 20:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori