Chelsea hat-trick Newcastle United, kualifikohet në raundin tjetër të FA Cup (VIDEO)

Chelsea ka mposhtur me rezultatin e pastër 3-0 Newcastle United në "Stamford Bridge", ndeshje kjo e vlefshme për FA Cup.

Blutë e Londrës kanë siguruar biletën në mesin e 16 skuadrave më të mirave në FA Cup, pas fitores ndaj skuadrës së Rfa Benitez.

Golat për Chelsean i shënoi Michy Batshuayi 31’-të dhe 44’-të si dhe Marcos Alonso në 72’-të shënuan për Chelsean e Antonio Contes që pa ndonjë vështirësi u kualifikua në raundin tjetër të FA Cup. /albeu.com/
Shtuar më 28/01/2018, ora 16:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori