Biznesmeni që u vra në Prishtinë, është Albert Krasniqi (VIDEO)
Chelsea kalon më tej, Lampard humbet ndaj ish-skuadrës së tij (VIDEO)
Chelsea ka marrë një fitore të rëndësishme kundër Derby County me rezultatin 3-2 në "Stamford Bridge", ndeshje e vlefshme për Carabao Cup.

Golat për Blutë e Londrës u shënuan: autogol Tomori (5'), autogol Keogh (21') dhe Fabregas (41').

Për skuadrën e Lampardit shënoi: Marriott (9') dhe Waghorn (27').

Po ashtu Derby County pati edhe disa mundësi të arta për të barazuar rezultatin, por Chelsea ishte me shumë fat.

Pas kësaj fitoreje Chelsea kalon në fazën tjetër të Carabao Cup. /albeu.com/
Shtuar më 31/10/2018, ora 22:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori