Chelsea kryen detyrën ndaj Malmos dhe kualifikohet në fazën tjetër të Europa League (VIDEO)
Chelsea ka fituar sonte me rezultatin 3-0 ndaj Malmos në "Stamford Bridge", ndeshje e vlefshme për UEFA Europa League.

Golat për Blutë e Londrës i shënoi: Giroud (55'), Barkley (74') dhe Hudson-Odoi (84').

Miqtë nga Suedia nuk arritën të shënonin asnjë gol, duke u ndëshkuar edhe me karton të kuq me lojtarin Bengtsson.

Kështu Chelsea kualifikohet në fazën tjetër të UEFA Europa League. /albeu.com/
Shtuar më 21/02/2019, ora 23:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori