Chelsea mposht Tottenhamin (VIDEO)
Chelsea ka arritur fitoren e parë në Premierligë për sezonin 2017/18, pasi e mposhti 2:1 Tottenhamin në “Wembley”.

Në xhiron e dytë, djemte e Contes morën tri pikë me shumë vështirësi duke e mposhtur në udhëtim Tottenhamin, ndeshje e cila përfundoi 1:2.

Marcos Alonso (24’ dhe 88’) shënoi për Chelsean, derisa golin për Tottenhamin e shënoi po ashtu një lojtar i Chelseat. Michy Batshuayi ishte i pafat duke shënuar në portën e tij në minutën e 82’të. /albeu.com/
Shtuar më 20/08/2017, ora 19:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori