Çmenden "Djajtë" ndaj Arsenalit (VIDEO)
Çmendet Manchester United në ndeshjen përballë Topçinjve të Londrës e cila u luajt në Old Trafford. United e ka shkatërruar totalisht ekipin e Arsenalit me një goleadë të çmendur 8-2.

Gjithçka u dominua nga Djajtë e Kuq nga ku nuk u vu në asnjë moment në dyshim fitorja e United.

Në minutën e 22-të dhe United kalon në epërsi me golin e shënuar nga Welbeck. Nuk kaloi shumë kohë dhe vendasit shënuan edhe golin e dytë me realizator Ashley Young në minutën e 28-të.

Për ta thelluar edhe më shumë epërsin u përkujdes, sulmuesi Wayne Rooney i cili shënoi në minutën 41-të. Ndërsa topçinjtë në minutën e 45-të shënojn për ta ngushtuar epërsinë me anë të Theo Walcott. Me këtë epërsi të vendasve u mbyll pjesa e parë e këtij derbi.

Në pjesën e dytë përsëri United tregohet më e fortë dhe arrin ta bëjë rezultatin edhe më bindës duke arritur të shënoi edhe tre herë në minutë e 64-të Rooney në minutën e 67-të Nani dhe Park në minutën e 70-të.

Skuadra e arsenalit shënon edhe një herë në minutën 74-të me golin e Van Persi për ta zbutur sadopak epërsin e lartë të vendasve.

Por nuk përfundoi e tëra këtu pasi United arrinë edhe golin e shtatë me anë të Rooney i cili shënoi nga penalltia për ta kompletuar het-trikun në minutën e 82-të dhe Young në të 90-të për humbjen katastrofale të Arsenalit. /albeu.com/

Shikoni golat:

Shtuar më 28/08/2011, ora 18:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori