"Çmendet" Klopp, sherr me trajnerin e Burnley (VIDEO)
Jurgen Klopp dhe shefi i Burnley, Sean Dyche u përfshinë në një shkëmbim zemërimi fjalësh në kohën e pjesës së parë në ndeshjen e së enjtes në Anfield.

Pas një pjese të parë kryesisht pa gola, gjërat u nxehën midis lojtarëve në fushë kur Fabinho dhe Ashley Barnes sfiduan për një top ajror.Fabinho dukej sikur synonte një goditje në Barnes dhe kjo shkaktoi përleshje midis dy grupeve të lojtarëve.

Brazilianit iu dha një karton i verdhë, por një rishikim i VAR kontrolloi një të kuqe të mundshme, dhe kjo tërhoqi Klopp përsëri nga tuneli, ku ai kishte qenë duke u drejtuar lojtarëve të tij gjatë pushimit, përcjell GazetaBlic.

Dyche mund të shihej duke i thënë diçka Klopp ndërsa ai vetë u fut në dhomën e zhveshjes.

Klopp bëri një marrje të dyfishtë përpara se të kthehej dhe të ndiqte me zemërim Dyche, duke tundur krahët dhe duke bërë gjeste me zemërim.

Kjo nuk është hera e parë që Klopp dhe Dyche përplasen dhe ata kanë pak më parë në lidhje me një ndeshje midis dy ekipeve në vitin 2018 në Turf Moor.Dyshja shtrëngoi duart në kohën e plotë të fitores 3-1 të Liverpool, por Dyche i tha diçka Klopp që ofendoi shefin e Reds, shefi i Burnley duke qortuar gjermanin për disa nga veprimet e tij gjatë lojës.

Dyche mori përjashtim nga ankesat e Klopp ndaj zyrtarit të katërt, dhe dyshja u përfshinë në një diskutim të nxehtë, duke shkëmbyer pikëpamje me shefin vendas të zemëruar me Klopp duke bërë thirrje që lojtarët e tij të dilnin për sfida dhe përpjekjet e perceptuara për të ndikuar zyrtarët.

Dyche gjithashtu kohët e fundit nuk ishte dakord me pikëpamjet e forta të Klopp se pesë zëvendësues duhet të lejohen në Premier League sesa vetëm tre në këtë sezon.Mbetet të shihet se çfarë thonë të dy trajnerët për takimin pas ndeshjes, por nuk duket se ata do të ndajnë një gotë verë me kohë të plotë.
Shtuar më 21/01/2021, ora 22:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori