Di Maria-Falcao, United mposht Evertonin (VIDEO)
Angel Di Maria dhe Radamel Falcao, dy blerjet e bujshme të merkatos së verës, i japin fitoren Manchester United në javën e shtatë të Premier League-s.

Skuadra e Louis Van Gaal fitoi 2-1 përballë Evertonit falë një goli të argjentinasit në minutën e 27 dhe të kolumbianit në minutën e 62.

Miqtë barazuan përkohësisht në minutën e 55 me anë të Naismith, ndërsa në fundin e pjesës së parë Baines humbi edhe një penallti.

Me këtë fitore Manchester United ngjitet në vend të katërt në kuotën e 11 pikëve, ndërsa Everton qëndron në fund të tabelës në kuotën e 6 pikëve. /albeu.com/
Shtuar më 05/10/2014, ora 14:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori