Dikur i bënte Ronaldinho, sot i bën Coutinho (VIDEO)
Talenti brazilian Coutinho po mahnit të gjithë me aftësitë e tij në Liverpool. Supertalenti brazilian që nga transferimi në Anfield Road ka arritur që të dëshmojë veten duke qenë në disa ndeshje lojtari më i mirë për "The Reds".

Lëvizjet e Coutinhos po krahasohen me ato që dikur i bënte Ronaldinho te Barcelona. Nëse bëjmë një krahasim, Coutinho brenda 6 ndeshjeve ka bërë më shumë asiste se sa së bashku talentë të njohur si Oscar, Cleverley e Chamberlain.

Pasimet e tij me kokë pas, driblimet fantastike, shpejtësia e tij dhe imagjinata në fushë janë ato që po bien në sy tek Coutinho. /albeu.com/
Shtuar më 28/04/2013, ora 17:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori