Disfatat më të rënda ndër vite, ja në cilat kampionate kanë ndodhur (FOTO LAJM)

Futbolli është loja më e bukur dhe më e ndjekur në planet ku dhuron emocione, gola të shumtë dhe spektakël pa fund, shkruan Albeu.com.

Së fundmi "One Football" ka përgatitur disfatat më të rëndandodhur në historinë e futbollit ndër vite.

Në këtë liste nuk mungon as ekipi legjendar i Barcelonës ku në vitin 1931 është shkatërruar 12-1 nga Athletic Bilbao. /albeu.com/
Shtuar më 03/02/2021, ora 17:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori