Djali i Simeones shënon golin e parë si profesionist (VIDEO)
Giovanni Simeone, djali i Diego Pablo Simeones, shënoon golin e parë si profesionist me fanellën e River Plate. Ndryshe nga i ati i tij, që ka luajtur si mesfushor për Interin dhe Lazion, Giovanni 19-vjeçar është një qëndërsulmues 1,81 m i gjatë.

Ai u fut në fushë në minutën e 73 në ndeshjen kundër paraguajanëve të Libertad dhe pas 5 minutash realizoi golin e 3-1 për River Plate. /albeu.com/
Shtuar më 18/10/2014, ora 10:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori