Dominim total, Shaqiri me shokë shkatërrojnë serbët në Anfield (VIDEO)
Liverpool ka arritur fitoren e dytë në Champions League duke mposhtur me rezultatin e thellë 4-0 Crvena Zvezdën në "Anfield Road".

Skuadra e Kloppit dominoi ndeshjen që prej fillimit të pjesës së parë, ku serbët u munduan që të mbrohen dhe të mos pësojnë shumë gola.

Serinë e golave për Liverpoolin e nisi në minutën e 20' Roberto Firmino, ku në pjesën e parë shënoi edhe Mohamed Salah pas një asisti që mori nga Shaqiri.

Në pjesën e dytë Liverpooli përsëri ishte më mirë dhe shënuan shumë shpejt.

Kësaj here ishte Salah që shënoi nga pika e bardhë pasi që Mane u pëngua në zonën e 16 metërshit.

Seria e golave të Liverpool vazhdon dhe në minutën e 80’të shënon prapë Sadio Mane duke thelluar rezultatin në 4-0.

Pas kësaj fitoreje, Liverpool renditet në vendin e parë më 6 pikë, 1 më pak së Napoli që barazoi kundër Paris Saint-Germain me rezultatin 2-2. /albeu.com/
Shtuar më 24/10/2018, ora 23:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori