Dortmund "kërcënon" Bajern Mynih (VIDEO)
Ekipi i Borusia Dortumnd ka mposhtur dje, me rezultatin e thellë Wolfsburgun e Magat. Ndeshja e luajtur në Iduna Park foli vetëm për vendasit që dominuan të gjithë 90 minutëshin e luajtur.

Me këtë fitore, Dortmund ngjitet në vendin e dytë me 23 pikë po aq sa Werder Bremen dhe Monchengladbah dhe bëhet kundërshtari më serioz për Bajernin në luftën për titull. /albeu.com/

Shtuar më 06/11/2011, ora 09:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori