Dortmund zhgënjen, vetëm barazim ndaj Hoffenheimit
Borussia Dortmund ka barazuar 1-1 me Hoffenheimin në "Wirsol Rhein-Neckar Arena", ndeshje e vlefshme për javën e 4 të Budesligës Gjermane.

Për vendasit shënoi Joelinton në minutën e 44' të pjesës së parë duke dërguar skuadrën e tij në epërsi në dhomat e zhveshjes.

minutën e 76' Abdou Diallo ndëshkohet me karton të kuq dhe Dortmundi mbetet me 10 lojtarë.

Goli i barazimit vjen në minutën e 84' me anë të Pulisic, duke i dhënë skuadrës së tij një barazim.

Pas këtij barazimi Dortmund renditet në vendin e 3 me 8 pikë, ndërsa Hoffenheim në vendin e 11 me 4 pikë. /albeu.com/
Shtuar më 22/09/2018, ora 17:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori