Dortmundi "turpërohet" në ndeshjen e fundit nga Hoffenheim (VIDEO)
Hoffenheim kanë siguruar fitore 0:4 në udhëtim te Dortmund, duke siguruar kështu një vend në garat evropiane.

Më i miri i këtij takimi ishte Andrej Kramaric, i cili gjeti rrugën e golit plot katër herë.

Ishin minutat 8’, 30’, 48’ dhe 50’ që regjistruan emrin e Kramaric në listën e realizatorëve.

Me këtë fitore, Hoffenheim ngritët në 52 pikë për pozitën e 6-të, kurseDortmund mbetet me 69 pikë në pozitën e dytë.

Kështu, Hoffenheim sezonin tjetër luan në Ligën e Evropës, kurse DortmundLigën e Kampionëve.
Shtuar më 27/06/2020, ora 18:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori