Super Strakosha, Lazio fiton me përmbysje kundër Interit (VIDEO)

Super Strakosha, Lazio fiton me përmbysje kundër Interit (VIDEO)

Lazio ka bërë mrekullinë përballë Interi kjo dhe falë pritjeve të Stakoshës, shkruan Albeu.com.

Bardhekaltërit kanë triumfuar 2-1 me përmbysje ndjaj Interit në Olimpico.

Zikaltërit e mbyllën pjesën e parë në epërsi me golin e Young, por në të dytën skuadra e Contes zgjënjehu plotësisht duke u kthyer në mbrojte.

Nga kjo përfitoi Laziominutën e 50 ku Imobile ktheu një 11 metërsh në gol.

Më pas goli i fitores erdhi nga Milikovic-Savic në minutën e 70.

Me këtë fitore Lazio ngjitet në vendin e 2 me 56 pikë dhe lë Interin në vendin e 3 me 54 pikë. /albeu.com/
Shtuar më 16/02/2020, ora 22:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori