E pabesueshme! Lojtari i PSG shkruan dështimin me të madh në futboll (VIDEO)


Pa dyshim lojtrai i PSG, Eric Maxim Choupo-Moting ka bërë një dështim që do të mbahet mend gjatë në historinë e futbollit.

Në videon e mësipërme duket se Erci e ka më të vështirë për ta nxjerrë jashtë topin sesa për ta shënuar gol, por kjo duket se nuk ka funksionuar së këmbët e tij.

Kjo skenë u shënu gatë ndeshjes së Paris Saint-Germainit kundër Strasbourg në Parc des Princes të dielën.

Dabni Alves ia pasoi topin Christopher Nkunku, i cili e kaloi portierin e Strasbourg Matz Sels dhe ia kaloi topin Choupo-Motingut.

Përfaqësuesi i Kamerunit e djallosi mundësinë më të thjeshtë të mundshëm për të shënuar, dhe në vend se ta shtynte topin në rrjetë, ai e ndali atë./albeu.com/
Shtuar më 08/04/2019, ora 10:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori