E rrallë, shënohet gol me kokë nga mesi i fushës


Në ligat amatore të futbollit anglez është shënuar një gol mjaft i pazakontë, transmeton zeri.info

Një futbollist ka shënuar me kokë nga mesi i fushës.

Kjo ndodhi në ndeshjen e fituar 3:1 të Basford Unitedit ndaj FC Unitedi of Manchester.

Duke shfrytëzuar rastin nga një largim i topit nga ana e kundërshtarit, njëri prej lojtarëve ka goditur fort me kokë nga mesi i fushës dhe me ndihmën e fatit dhe të daljes së keqe të portierit, topi ka shkuar në rrjetë.
Shtuar më 16/10/2019, ora 18:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori