Edhe grekët mjeshtra në Tiki-Taka (VIDEO)
Të gjitha akademitë botërore frymëzohen nga akademia e Barcelonës "La Masia". Po ashtu nga ajo që i personifikon katalanasit shumë mirë: tiki-taka. Nga ky fakt nuk bën përjashtim as akademia e ekipit grek PAS Janina.

Në njërën nga sfidat e kampionatit të moshave, mes Pas Janina dhe Atrmitos, e përfunduar me rezultatin e thellë 7-0 për vendasit, fëmijët e Janinës realizuan një super-gol pas një aksioni që vetëm te Barcelona mund ta shohim. /albeu.com/

Shtuar më 05/04/2013, ora 18:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori