"Ëndrra" qipriote, nga Skënderbeu te Porto (VIDEO)
Nëse ky sezon i Champions League ka një surprizë të pa menduar më parë, ky është Apoel Nicosia. Skuadra e kryeqytetit qipriot po kryeson grupin e saj duke lënë pas emra si Porto, Zenit apo Shakthar.

Ekipi qipriot e nisi rrugën për në grupe duke mundur Skënderbeun e Korçës ndërsa dje mposhti kampionët portugezë të Portos me rezultatin 2 me 1 dhe duke e veënë në dyshim kualifikimin e luzitanëve që në fillim ishin super favoritët e grupit.

Duhet theksuar se vitet e fundit klubi i Apoel ka investuar në futboll, jo me shifra të mëdha por me elementet e duhura. /albeu.com/
Shtuar më 02/11/2011, ora 08:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori