Federata turke merr vendimin për derbin e Stambollit që u pezullua nga Pepe (VIDEO)
Derbi i Stambollit mes Fenerbahces dhe Besiktasit, u ndërpre paranjë jave për shkak të goditjes në kokë të trajnerit të këtyre të fundit, Senol Gunes.

Federata Turke e kashqyrtuar këtë moment për një javë me radhë dhe ditën e sotme ka marrë venimin përfundimtar për ndeshjen, e cila pas atij gjesti u ndërpre. Sfida e dytë gjysmëfinale të vijojë të luhet më datë 3 Maj, duke filluar nga minuta ku u ndërpre dhe deri në fund.

Gjithashtu u vendos që Besiktasi të vijojë lojën me 10 lojtarë, pasi Pepe ishte ndëshkuar me karton të kuq, ndërsa nuk do të ketë tifozë të pranishëm në shkallët e stadiumit.

Kujtojmë që takimi i parë kishte përfunduar në barazim 2-2. /albeu.com/
Shtuar më 26/04/2018, ora 09:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori