Festival golash në Pizjuan, Atletico fiton me manita (VIDEO)

Pëlqej
Atletico Madridit ka arritur të fitojë bindshëm ndaj Sevillas me shifrat e përgjithshme 5-2 në "Ramon Sanchez Pizjuan", ndeshje e vlefshme për javën e 25'-të të kampionatit spanjoll.

Ai që zhbllokonte rezultatin ishte sulmuesi Diego Costa duke përfituar nga një gabim i mbrojtjes së andulizianëve, duke kaluar skuadrën e tij në avantazh në minutën e 29'-të.

Golat e tjerë për madrienët i shënoi; Koke (65'), Griezmann (42', 51' & 81')

Për skuadrën e Montellas shënoi; Sarabia (85') dhe Nolito (89').

Pas kësaj fitoreje Atletico e Madridi renditet në vendin e dytë me 58 pikë, ndërsa Sevilla në vendin e gjashtë me 39 pikë. /albeu.com/
Shtuar më 25/02/2018, ora 22:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori