FIFA publikon listën për "FIFA Puskas Award 2017", do zhgënjeheni (VIDEO)
FIFA ka publikuar listën për FIFA Puskas Award 2017. Çmim që jepet për golin më të mirë të vitit në futbollin botëror.

Në listë nuk mund të mungonte edhe goli i Olivier Giroud ndaj Crystal Palace në Ligën Premier. Nominimet është Deyna Castellanos nga Venezuela që shënoi nga mesi i fushës ndaj Kamerunit në Kampionatin Botëror U17 për femra.

Top treshja mbyllet me golin e portierit Oscarine Masuluke nga skuadra Baroka (Afrika e Jugut), i cili shënoi në stilin gërshërë në minutën e fundit.

Votimi për golin me të bukur nga tifozët gjatë deri 23 dhjetor dhe do ndahet në ceremoninë e Londrës për ‘The Best FIFA Football Awards’.

Fituesit e këtij çmimi në vitet e fundit ishin: Cristiano Ronaldo, Neymar, James Rodriguez dhe Zlatan Ibrahimovic, ndërsa më poshtë keni golat:Shtuar më 09/10/2017, ora 16:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori