Fiton Chelsea, barazon City, humbet Arsenal (VIDEO)
Premier Liga
Manchester City ka bërë një hap fals drejt titullit kampion në Premier League teksa ka barazuar 3-3 në shtëpi nga Sunderland. Atëherë kur duhej fitorja të besuarit e Roberto Mancini kanë qënë jo të qartë në qëllimet e tyre.

Golat i vetëm për vendasit u shënua nga Mario Balotelli me penallti në minutën e 43-të dhe 85 dhe barazoi Kolarov në të 86-ën, ndërsa për miqtë shënoi dy herë Larsson 31' dhe 55' dhe Bendtner në minutën e fundit shtesë të pjesës së parë.

Me këtë barazim, i cili mund të konsiderohet fitore duke patur parasysh rrjedhën e ndeshjes City shkon në kuotën e 71 pikëve, 2 më pak se United që luan të hënën përballë Blackburn.

Fitore ka marrë edhe Chelsea në transfertë përballë Aston Villa me rezultatin 2-4, duke iu afruar zonës Champions, ndërsa Arsenal është mundur në derbin e Londrës përballë QPR në shifrat 2-1. /albeu.com/

Ja rezultatet e plota:

Aston Villa 2 - 4 Chelsea
Everton 2 - 0 West Bromwich A.
Fulham 2 - 1 Norwich C.
Manchester C. 3 - 3 Sunderland
Queens Park R. 2 - 1 Arsenal
Wigan Athletic 2 - 0 Stoke C.
Wolverhampton W. 2 - 3 Bolton W.


QPR 2-1 Arsenal:


http://www.dailymotion.com/video/xptc2g_queens-park-r-1-0-arsenal_sport" target="_blank">Queens Park R. 1 - 0 Arsenal by http://www.dailymotion.com/Anatolly7" target="_blank">Anatolly7

name="movie" value="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=DeCwUaKZC0mwGAFM" />name="allowscriptaccess" value="always" />name="allowFullScreen" value="true" />http://videa.hu/flvplayer.swf?v=DeCwUaKZC0mwGAFM" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash" />
http://videa.hu/videok/sport/qpr-vs-arsenal-11-walcott-DeCwUaKZC0mwGAFM" title="QPR vs Arsenal 1:1 Walcott">szólj hozzá: QPR vs Arsenal 1:1 Walcott

name="movie" value="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=ofZRjy1wwdTOfr4w" />name="allowscriptaccess" value="always" />name="allowFullScreen" value="true" />http://videa.hu/flvplayer.swf?v=ofZRjy1wwdTOfr4w" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash" />
http://videa.hu/videok/sport/82-1vkmatchhighlight.com-http-www.matchhighlight.com-ofZRjy1wwdTOfr4w" title="8;2-1vk[Matchhighlight.com]">szólj hozzá: 8;2-1vk[Matchhighlight.com]Shtuar më 31/03/2012, ora 17:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori