Fiton Chelsea, barazon City, humbet Arsenal (VIDEO)
Premier Liga
Manchester City ka bërë një hap fals drejt titullit kampion në Premier League teksa ka barazuar 3-3 në shtëpi nga Sunderland. Atëherë kur duhej fitorja të besuarit e Roberto Mancini kanë qënë jo të qartë në qëllimet e tyre.

Golat i vetëm për vendasit u shënua nga Mario Balotelli me penallti në minutën e 43-të dhe 85 dhe barazoi Kolarov në të 86-ën, ndërsa për miqtë shënoi dy herë Larsson 31' dhe 55' dhe Bendtner në minutën e fundit shtesë të pjesës së parë.

Me këtë barazim, i cili mund të konsiderohet fitore duke patur parasysh rrjedhën e ndeshjes City shkon në kuotën e 71 pikëve, 2 më pak se United që luan të hënën përballë Blackburn.

Fitore ka marrë edhe Chelsea në transfertë përballë Aston Villa me rezultatin 2-4, duke iu afruar zonës Champions, ndërsa Arsenal është mundur në derbin e Londrës përballë QPR në shifrat 2-1. /albeu.com/