Fiton Monaco, mposhtet Benfica (VIDEO)
Monaco 1 - 0 Bayer Leverkusen


Benfica 0 - 2 Zenit St. Petersburg
Pëlqej
Ekipi francez i Monacos ka mposhtur me rezultat minimal 1-0 gjermanët e Bayer Leverkusenit.

Joao Moutinho shënoi golin me vlerën tri pikë në gjysmën e dytë (61’).

Në takimin tjetër të Grupit C, Benfica është mposhtur para tifozëve të vet nga Zenit St. Petersburg.

Në këtë ndeshje, Benfica ka luajtur me një lojtar më pak nga minuta e 18-të pas përjashtimit të Artur me karton të kuq.

Për rusët shënuan Hulk (5’) dhe Axel Witsel (22’). /albeu.com/
Shtuar më 16/09/2014, ora 22:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori