Fjalimi i Deschamps që motivoi djemtë e tij në finalen e Kupës së Botës (VIDEO)
Pëlqej
Në pushim të finales së Kupës së Botës, trajneri Dider Deschamps filloi t’i jepte një mesazh kyç futbollistëve të Francës. “Jepjani topin Kylian” – shprehej trajneri i “gjelave”.

“Ngrini kokën, hapni veshët! Ata dalin përpara, do të vijnë të marrin topin, jashtë shumë agresivë. – tha trajneri i Francës. – Ju po e shihni sa energji kanë. Luani sa më thjeshtë të jetë e mundur. Nëse keni topin dhe dikush po ju bën presion, atëherë pasojeni atë. Pasojeni sa më shpejt dhe sa më shpesh te Kylian Mbappe.”

Më pas, Deschamps pati edhe disa këshilla për Griezmann. “Antoine duhet të zbresësh pak më poshtë gjatë kundërsulmeve tona, – tha tekniku. – Ti po qëndron shumë i avancuar në sulm. Ne na duhet të kemi një pikë pasimi më shumë edhe ai mund të jesh ti.”

Më pas, Pogba ndërpreu fjalën e trajnerit duke bërtitur: “Të jemi pozitivë”.

Gjithsesi, ishte qendërmbrojtësi Raphael Varane që tha fjalën e fundit. Pasi tërhoqi vëmendjen e shokëve duke goditur tavolinën në qendër të dhomës së zhveshjes, lojtari i Real Madrid tha: “Çuna gjithçka është në dorën tonë. Duhet të besojmë te fitorja. Ne do të fitojmë, ne na do fitojmë këtë ndeshje. Nuk na intereson sesi, por kanë ngelur 45 minuta ku do të japim gjithçka. Forca…” /albeu.com/
Shtuar më 18/07/2018, ora 23:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori