Gëzuar Ditëlindjen Kapiten (VIDEO)
"3+7=10", është mënyra origjinale e Alex Del Piero për ti kujtuar miqve në Facebook ditëlindjen e tij. 37 është mosha e kapitenit juventin duke filluar që sot e deri në 9 nëntorin tjetër. 3+7=10, numri që ka mban Alex te Juventus.

Këtë ditëlindje Del Piero e ka festuar me një intervistë për "France Football", ku legjenda bardhezi rrëfen dashurinë për Torinon ("ështëë kthyer në qytetin tim") dhe pasionin për vende si Anglia, Japonia, SHBA dhe Franca ku nuk mungon edhe dëshira për të përfunduar karrierën e tij futbollistike në një prej këtyre vendeve. Dhe duket se kjo do jetë ditëlindja e fundit si juventin për Alessandro Del Piero. /albeu.com/

Shtuar më 09/11/2011, ora 17:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori