Goditja e lirë e pazakontë e Italisë ndaj Polonisë (VIDEO)
Në kuadër të Ligës së Kombeve, Polonia dhe Italia luajtën dje baras 0:0.

Ne nuk pamë një gol në këtë ndeshje, dhe momenti që tërhoqi më shumë vëmendjen ishte goditja e lirë e pazakontë e italianëve.

Italianët u përpoqën të ndërtonin një mur të gjallë “të rremë” me një numër të madh lojtarësh, por përpjekja e tyre ishte e pasuksesshme sepse polakët bllokuan gjuajtjen e tyre.

Ndryshe, Italia është lider në grup me një pikë më shumë se Polonia dhe Hollanda pas tre ndeshjeve të luajtura, e fundit në tabelë është Bosnja me tre pikë më pak se Italia.
Shtuar më 12/10/2020, ora 19:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori