Golazo! Goditje dënimi mjeshtërore nga Adnan Januzaj (VIDEO)
Pëlqej
Manchester United U21 ka marrë fitoren e rradhës kundër Tottenham U21 me rezultat 2-1 dhe protagonisti kryesor i sfidës ka qënë shqiptari i Belgjikës Adnan Januzaj, autor i një supergoli nga goditja e dënimit.

19-vjeçari bëri një goditje perfekte me të majtën e tij, nga një pozitë mjaft e vështirë, duke e lënë të shtangur portierin kundërshtar.

Kjo nuk është hera e parë që Januzaj shënon me ekipin U21 pasi në ndeshjen e mëparshme arriti të shënijë plot 3 gola dhe për më tepër në sy të Louis Van Gaal që nuk e ka aktivizuar shumë me ekipin e parë të "Djajve të Kuq". /albeu.com/
Shtuar më 30/09/2014, ora 10:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori