Goli i sezonit, UEFA publikon kandidaturat (VIDEO)


Pëlqej
Qeveria Europiane e Futbollit tashmë ka bërë syrtare kanditadurat që luftojnë për çmimin “Goli i sezonit”.

Kështu kjo listë ka shumë emra dhe në këtë listë duket se favoriti kryesor është portugezi Cristiano Ronaldo me atë gol spektakolar që ka shënuar përballë Juvetnusit në çerekfinalet e UEFA Champions League.

Ndërkohë në listën e mëposhte ndiqni kandidaturat zyrtare për fitimin e këtij çmimi.

-Lusi Bronz (Lyon 1-0 Manchester City)
-Olga Karmona (Zvicër 0-2 Spanjë)
-Elisandro (Sporting 2-5 Inter)
-Eliot Embleton (Turqi 2-3 Angli)
-Christian Eriksen (Irlandë 1-5 Danimarkë)
-Paulo Estrela (Porto 5 -1 Besiktas)
-Eva Navaro (Gjermani 0-2 Spanjë)
-Dimitri Payet (Marsejë 5-2 Leipzig)
-Gonçalo Ramos (Slloveni 0-4 Portugali)
-Ricardinho (Portugali 4-1 Romani)
-Kristiano Ronaldo (Juventus 0-3 Real Madrid)
Shtuar më 14/08/2018, ora 17:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori