Grushta mes ultrasit dhe lojtarit, ndërpritet derbi i Tel Avivit (VIDEO)
Është pezulluar në minutat e fundit të pjesës së parë, teksda rezultati ishte një, ndeshja mes Hapoel Tel Aviv dhe Maccabi Tel Aviv, e vlefshme për kategorinë e parë të futbollit izrealit.

Shkak ka qënë sulmi që një tifoz vendas i ka bërë mesfushorit të Maccabit, Eran Zahavi. Të dy e shndërruan fushën e lojës në një arenë boksi derisa ndërhynë forcat e sigurisë.

Pas qetësimit të situatës arbitri i tregoi të kuqin Zahavit çka solli edhe reagimin e ashpër të skuadrës mike. /albeu.com/

Shtuar më 04/11/2014, ora 12:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori