Grushte dhe shqelma në futbollin e femrave (VIDEO)
Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur fundjavë në futbollin e femrave, shkruan Sportekspres.

Në sfidën mes kombëtareve të Zvicrës dhe Rusisë për moshën U17, të vlefshme për kualifikueset e kampionatit europian, ka ndodhur një sherr mes futbollisteve.

Në minutën e 52-të, kapitenia e kombëtares helvetë ka goditur Pamen Tchato, lojtaren e Rusisë, me këtë të fundit që reagoi duke e goditur kundërshtaren gjithashtu.

Sfida në atë moment ishte 2-0 në favor të Zvicrës, ndërsa të dyja lojtaret u ndëshkuan me karton të kuq.
Shtuar më 19/03/2019, ora 17:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori